select


 

 Sıkça Sorulan Sorular

 
 
Epikriz.com a nasıl üye olabilirim ?
  İletişim sayfamızdan başvuru formu doldurarak ya da telefonla bize ulaşarak üyelik başvurusunda bulunabilirsiniz.
Epikriz.com nasıl çalışıyor ?
 
İnternet bağlantısını bir araç olarak kullanan, özel bir network üzerinden çalışmaktadır. Bir web sitesi değildir.  Epikriz.com bağlantısı gerçekleştikten sonra bu bağlantı dışında internet bağlantısı engellenmektedir.
Epikriz.com üyelik ücretlendirmesi nasıl oluyor ?
 

Klinik kullanım için yıllık bir ücret belirlenmiştir.

Kulanıcı adı ve şifremi kendim değiştirebilir miyim ?
  Evet. Epikriz.com sayfasında bulunan “Kullanıcı Bilgilerim” bölümünden değiştirilebilir.
 
Epikriz.com daki verilerimizi tarihsel veya parametrik olarak analiz edebilir miyiz ?
  Evet. Gelişmiş veri analiz süzgeçleri sayesinde her türlü veriyi geriye dönük analiz imkanınız vardır.
Bu verilerden istatistiksel analizler yapılabilir mi ?
  Evet. Epikriz.com üzerinde basit istatistiksel analizler ve grafik çizimleri yapılabildiği gibi gelişmiş istatistik modül ilavesiyle SPSS gibi programlara ihtiyacınız kalmayacak.
Verilerimizi SPSS programına aktarabilir miyiz ?
 
Evet. Epikriz.com veri indir bölümü yardımıyla text formatında alınan tüm veriler excel formatına kolayca aktarılır.
Tek bir kullanıcı üyeliği ile tüm klinikte ortak kullanabilir miyiz ?
 
Hayır. Yasal olarak hasta bilgilerinin hasta ve  hekimi arasında gizli olması gerekmektedir. Ayrıca şifrenin paylaşılması sonrasında, klinikteki hekimler dışında şifreyi öğrenen başka bir kişi tarafından verilerin görülmesi mümkün hale gelir.
Bu yüzden klinikteki hekimlerin tamamının kendine ait şifresi olmalı ve kullanıcılar kendi şifreleriyle hasta veri girişi yapmalıdırlar.
İstanbul dışında kullanıcılar karşılaştıkları sorunları aşmak için nasıl yardım alacaklar ?
  Epikriz.com mesai saatleri içerisinde canlı destek hattı yardımıyla her türlü desteği sunacaktır.  Ayrıca email ile aktarılan problemler çözümlenecektir.
Oluşturulan modüllerde değişiklikler yapmak mümkün mü ?
  Evet. Klinik tasarımı zaten hekimlerin kendileri yapmaktadırlar. Modüler yapısıyla epikriz.com her türlü değişikliğin yapılmasına imkan sağlar.
Epikriz.com canlı destek için bir ücret alıyor mu ?
  Kullanım süresince karşılaşılan sorunların çözülmesi için her türlü destek ücretsiz verilecektir.
Kullanmaya başladıktan bir süre sonra programda ilaveler yapılması istenirse ücretsiz mi olacak ?
  Programın tasarımı zaten hekimler tarafından yapılmakta ve kullanıma başladıktan sonra 1,5 ay değişiklikler ücretsiz yapılmaktadır.  Bu süre sonrasında istenilen değişiklikler ve programda ek modüller oluşturmak oluşacak iş yüküne göre fiyatlandırılmaktadır.
Epikriz.com'daki bilgileri nasıl yedekleyeceğim ?
 
Kullanıcı hekimlerin bilgisayarına kurulan küçük bir yedekleme programı yardımı ile access  formatında  bilgiler kaydedilir.
Ayrıca veri indir başlığı yardımı ile farklı parametrelerde süzülen veriler word/excel formatında indirilebilir.
Epikriz.com üyeliğimi sonlandırdığımda, verilerimi adıma ne kadar saklayabilirsiniz ?
  Üyeliğin sona erdirilmesi sonrasında 1 yıl süre ile eski verilerinize girip her türlü veri analiz ve veri  yedekleme yapabilirsiniz. Ancak yeni bilgi kaydı yapamazsınız. Bir yıl sonunda bu yetkiniz kaldırılır ve sadece sizin adınıza bilgileriniz bir yıl daha saklanır.
Epikriz.com ile Türkiye genelinde aynı formlar üzerinden veri girişi yapılan bir çalışmanın tüm verilerini ortak bir havuzda biriktirip veri analizi yapmak mümkün mü ?
Evet. Online çalışma şekliyle verileri hekimler adına ortak havuzlarda biriktirerek her türlü analizi mümkün kılar.
Epikriz.com da biriken verileri bir başkası görebilir mi ?
  Hayır. Şifrenizi paylaşmadığınız sürece böyle bir durum mümkün değil. Epikriz.com'da biriken bilgiler sadece sistem yöneticisi tarafından görülebilir. Sistem yapılan tüm girişleri kayıt altına alıp raporlamaktadır bu yüzden verilerinize sizden başkası giremez.
Ana bilgisayardaki bilgiler kötü niyetli kişiler tarafından çalınabilir mi ? 
  Hayır bu mümkün değildir. Yüksek şifreleme teknikleriyle bilgiler koruma altındadır. Başkası tarafından okunamaz.
İnternet üzerinden bilgi aktarmak riskli değil mi ?
  Epikriz.com, interneti sadece bir iletişim yöntemi olarak kullanmaktadır. www.epikriz.com adresinden kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yaptığınızda sizin bilgisayarınız ile server arasında tünel bir bağlantı oluşmaktadır. Bu bağlantı esnasında sizin internet ile tüm bağlantınız kesilmekte ve SSL-VPN teknolojisi sayesinde tüm bilgileriniz şifrelenerek ana bilgisayara  aktarılmaktadır.  Ayrıca ana bilgisayarımız Türk Telekom veri merkezinde son derece güvenli bir ortamda bulunmaktadır.

Bilgiler neden epikriz.com’da saklanıyor ?
 
Kişisel bilgisayarlarda bulunan bilgilere sadece o bilgisayardan ulaşılması mümkündür. Online her yerden istenilen bilgilere ulaşılması ise ancak bilgisayarda  bilgilerin saklanmasıyla mümkündür. Kişisel bilgisayarlardaki bilgiler aslında daha çok risk altındadır. Hard Disk bozulması, hırsızlık, yanlışlıkla silinmesi, yedekleme yapılmaması, hacker saldırısı ve benzeri sebeplerle uzun zaman biriktirilen önemli bilgiler kaybedilebilir. Bu anlamda epikriz.com çok daha güvenli ve sağlam bir ortam sunmaktadır.
Bilgilerin güvenliğini nasıl sağlanıyor ?
 
Server üzerindeki bilgilerin günlük yedeklemesi yapılmaktadır. Ana bilgisayardaki her şey çift olarak tasarlanmıştır. (internet bağlantısı, güç kaynağı, hard disk ) Sisteme yapılacak 
saldırılara karşı firewall kullanılmaktadır. Ayrıca server disklerindeki tüm bilgiler şifrelidir. Bu yüzden server diski bir şekilde kötü niyetli kişilerin eline geçse bile kullanılamaz.
Bilgilerin yedeğini alabilir miyiz ?
  Evet bilgisayarınıza küçük bir yedekleme programı kurularak günlük yedekleme yapabilirsiniz. ( access veritabanı )
Bilgilerimin sizin tarafınızdan başkalarına verilmeyeceğini nasıl bilebilirim ?
 
Epikriz.com sadece doktorlara hizmet veren bir şirkettir ve hizmet satın alınması başlangıcında bu durumları da içeren geniş bir hukuksal sözleşme imzalanmaktadır. Sistemin temel dayanağını olan gizlilik bizim için son derece önemlidir ve bu hukuksal olarak garanti altına alınmıştır. Size ait bilgilere şirketimizde sadece sistem yöneticisi girebilmektedir. Bu durum da sadece program ile ilgili bir değişiklik isteğiniz olduğunda veya sorun oluştuğunda gerçekleşmektedir
Kullanıcı adı ve şifrem çalınırsa ne olur ?
 
Bize bu durumu bildirdiğiniz anda şifreleriniz değiştirilerek size gönderilecektir. 
 
Ana Sayfa     | epikriz.com    | Referanslar    |  İletişim   |  Gizlilik & Güvenlik   |   Sıkça Sorulan Sorular   |   Yeni Üyelik

 

© epikriz.com 2006 - 2024
Tüm hakları saklıdır.
Site içindeki hiçbir materyal kaynak gösterilse dahi izinsiz kullanılamaz.